خاطرات شما و یانی

گویا اولین مطلب بحث آزاد که غیر از بحث آزاد هفتگی هست به اسم آقا مصطفی رقم خورد!

خیلی از ماها خاطرات خاصی از موسقی های یانی داریم. مثل خاطره ی اولین موسیقی یانی که گوش دادیم! و … شما چطور؟

بحث آزاد سجاد ۳۴ دیدگاه

34 پاسخ به خاطرات شما و یانی

 1. hami می‌گوید:

  آشنایی من هم با یانی با کندی شاید هم از بی توجهی خودم صورت گرفت سال ۱۳۷۸بود که دبیرستانم در میدان انقلاب بود اون موقع مغازه های میدان انقلاب نوار کاست موسیقی بی کلام آهنگسازان داشتند از جمله یانی که من یکسال هر روز از کنار مغازه ها رد شدم (عجب فرصتی از دست دادم ) هنوز چهره یانی در کاور نوار کاست یادمه اواخر سال ۸۰ یک نفر سی دی کنسرت سال
  ۱۹۹۷ را به من فروخت که از شانسم سی دی خش دار در آمد ولی بعضی آهنگهاس بدون مشکل بود اون موقع به آن صورت شیفته آهنگهای یانی نشدم شاید هم از تماشای تیکه تیکه بود ولی بعضی آهنگهاش در ذهنم باقی مانده بود از جمله Waltz In 7/8 سپس کنار گذاشته شد تا اینکه سال ۱۳۸۷ از شانس من بابام پس از خرید سینمای خانگی درخواست یک دی وی دی می کند به عنوان اشانتیون خواسته اش فوتبال بود تا اینکه بهش دی وی دی کنسرت سال۲۰۰۶یانی را می دهند البته آن موقع اکثر صوتی تصویری ها آن کنسرت را برای تبلیغ تلویزیون هایشان پخش می کردند بار اول که کنسرت را دیدم نه نتها من بلکه خانوادم به قولی در عالم دیگه بودیم الان که این مطلب را می نویسم می گم خدا فروشنده را حفظ کند و امیدوارم سلامت باشند و از آنجا بود که شیفته یانی و آهنگهایش شدم و به قولی روحم فقط با آهنگهای یانی تغذیه می شود#58#100

  Like or Dislike: Thumb up 2 Thumb down 0

 2. kitaro می‌گوید:

  من آشناییم با یانی رو مدیون شخصی به نام دکتر موسی حاتمی هستم ( خدا رحمتش کنه ) #58#40#40
  اولین بار که من چهرا یانی رو دیدم سال ۷۷ بود . یه شب که خدا بیامرز دکتر حاتمی با خونواده مهمون بود خونه ما به بابام گفت که یه فیلم ویدیو VHS آوردم ببینی . شروع که شد دیدم از فیلم خبری نیست و یه کنسرت موسیقی داره پخش میشه ( که بعدها فهمیدم کنسرت tribute بوده ) . خلاصه اولین دیدار من با یانی برمیگرده به اون موقع . بعد از دیدم اون فیلم بابام که خوشش اومده بود یه کپی از اون فیلم خواست . منم سنم در اون حدی نبود که بتونم آهنگارو درک کنم ( اونم آهنگایی مثل deliverance و adagio in c minor ) . خلاصه اون فیلم بعد از مدتی رفت تو کمد و خاک خوردن . تا سال ۸۰ که ما موقتا اسباب کشی کردیم واسه تعمیر خونه . اون موقع بود که من دوباره اون فیلمو دیدم . قرار بود با خواهرم دوتایی بشینیم و فیلمایی که خرابن یا به درد نمیخورم بندازیم آشغال که من دوباره اون کنسرتو دیدم و اینبار بود که عظمت آهنگ ها تا مغز اوستخوانم نفوذ کرد . اون تا تاریخ تا همین الان من با یانی زندگی کردم … #58#41#41))))))))))))))))))))))))))))

  Like or Dislike: Thumb up 2 Thumb down 0

 3. Mostafa می‌گوید:

  اولین بار من یادمه زمستون همین ۸۹ بود که So Long My Friend و شنیدم……..
  یادمه یه روز ابری بود (بعد از ظهر) اتاق تاریک بود و من از پنجره بیرونو نگاه میکردم….. اصلا هم حوصله نداشتم و همه ی حواسم به آهنگ و ابرها بود……. و دقیقا قسمتی که آهنگ یکم اوج گرفت (شروع کیبورد) یه رعد و برق کوچولو زد و بارون شروع شد……بارون و آهنگ کاملا با هم پیش می رفتن و زیباییشو اصلا نمی تونم توصیف کنم……..و در آخر هم آهنگ تموم شد و بارون شدید روی خیابون میریخت……
  یه جور میکس شد که خیلی خیلی قشنگ بود#58#120#58#120

  Like or Dislike: Thumb up 2 Thumb down 0

 4. Mostafa می‌گوید:

  یادش به خیر کنسرت لاس وگاس نزدیکای عید ۸۸ به دستم رسیده بود…….
  هر موقع مهمون میومد میرفتم از مهمونا طبقه ی بالا پذیرایی می کردم بعد زود میومدم طبقه پایین راحت و توی سکوت کنسرتو می ذاشتم و حالشو می بردم#58#100
  بعد هم که مهمونا می رفتن موقع شام بود باز دوباره از اولش میووردم………الان فک کنم خانواده م همه ی صحنه هاشو حفظ باشن #58#41#41

  Like or Dislike: Thumb up 1 Thumb down 0

 5. Mostafa می‌گوید:

  خاطره ی دیگه هم مال Dry Land هست که یادمه تو کافی نت دانلود کردمش!

  ساعت ۸ شب که برگشتم خونه تااااااااا ۱۱ یه ضرب گوش دادمش…. تازه الانم که اینهمه گوش میدم هنوز انگار بار اوله گوش می دم……

  کلی هم Love می ترکونم……… بیشتر غصه می خورم#58#40#40

  Like or Dislike: Thumb up 1 Thumb down 0

 6. Mostafa می‌گوید:

  یادش به خیر اون موقع ها که کنسرت Voices تازه به دستم رسیده بود تا از مدرسه می رسیدم و لباسامو عوض می کردم با همه ی خستگی و گرسنگی DVD رو برمی داشتم و صاف می رفتم پای کامپیوتر…..

  فک کن از وقتی من ازمدرسه میومدم تا موقع ناهار ۲ ساعت بود! من کل ۲ ساعتو چشم می دوختم به Voices … و این کار یه ماه تابستونمو کامل پر کرد (جو گیری تا چه حد!!! تازه اون موقع من نسخه ی بی کیفیتشو داشتم#58#40)

  البته صادقانه بگم این علاقه به خاطر یانی نبود!

  Like or Dislike: Thumb up 1 Thumb down 0

 7. نوید می‌گوید:

  داستان اشنایی من با یانی بر عکس بیشتر دوستانه که از acropolis شروع کردن و اومدن جلو. من برای بار اول یک کپی بی کیفیت از کنسرت voices دیدم اما همه ترک هاشو نداشت. یک روز که از پیش دانشگاهی بر میگشتم(۲ سال پیش) پشت شیشه یه کلوپی دیدم نوشته “کنسرت جدید یانی” . بی اختیار رفتم تو و از مغازه دار درباره اینکه این کنسرت کجاست و غیره سوال کردم و بعدش هم گفتم یه DVD واسم رایت کنه. به خونه که رسیدم اولین کاری که کردم این بود که DVD رو گذاشتم تو سی دی رام کامپیوتر و کلی حال کردم. بعد از اون کنسرت event از دوستم گرفتم و دیگه با دیدن اون رفتم تو اسمون ها. بعد هم رفتم سراغ tribute و acropolis. یک سی دی mp3 هم از سالها پیش داشتم که داشت خاک می خورد. اونم گذاشتم و دیگه اینجوری شد که عشقم شد یانی و اهنگاش. البته بگم تفاوتی بین شخصیت یانی و اهنگاش نیست . چون اهنگهای یانی از جنس احساسات خودشه.

  Like or Dislike: Thumb up 1 Thumb down 0

 8. aref می‌گوید:

  من اولین بار حدود ۳-۴ سال پیش بود که رفیقم کنسرت ۲۰۰۶ آمریکای یانی رو اتفاقی برام گذاشت، باورتون نمی شه قلبم داشت از جا در می اومد، خدای بزرگ! عجب آهنگ هایی!! مخصوصا آهنگ هنگام بازی که سان یاکا با پدرو کل انداختن!! قشنگ منو روانی کرد! البته اون روز فقط تراک اولشو دوستم نشونم داد، بعدا که کل کنسرتو واسم تو یک cd رایت کرد، دروغ نگم تا حالا بالای ۳۰-۴۰ باره که دارم می بینم، خدا شاهده وقتی اولین بار آهنگ if i could tell you (اگر میتونستم به تو بگویم) رو گوش دادم، بی اختیار اشک از چشام در اومد، تو تمام عمرم اولین کنسرتی بود که از اول تا آخر با همه آهنگاش حال کردم. در یک کلام می تونم بگم این موجود فوقالعادست و من خیلی تو زندگیم از آهنگاش آرامش می گیرم.#58#120

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 7 Thumb down 0

 9. s.gh می‌گوید:

  تبریک به مصطفی بخاطر ایده جالبش
  والا خاطره آشنایی من با موزیک یانی مربوط به عهد بوق میشه، من یانی رو بواسطه برادر بزرگم شناختم، برادرم عاشق کارای یانی و گروه مدرن تالکینگ بود، کاست اکثر آهنگاشونو داشت. البته دوستش نوازنده بود و این علاقه رو هم ایشون ایجادکرده بودن.
  یادمه بچه که بودم بخاطر شکل و شمایل یانی فکر میکردم ایرانیه یا مثلا هندیه، همیییشه فکر میکردم آهنگ The rain must fall و Felista موزیک ایرانین (نمیدونم چرا).
  بعدها که کم کم علاقم بیشتر شد برادرم از رو کاستهای Reflection of passion و in my time واسم کپی زد. عاشق کاست In My Time شدم، خوشبختانه جو طوری نبود که با گوش دادن کارای بیکلام کسی تو خونه دلزدم کنه. بعد از دیدن وی اچ اس کنسرت آکروپولیس علاقم چندین و چند برابر شد، خفن تو کف عظمت کنسرت بودیم. اصلا دیوونش بودیم، صبح تا شب نگاه میکردیم، کلی کیف میداد، یادش بخیر، یادش بخیر.
  بچه ها الان که فکر میکنم می بینم واقعا خوش شانسیم که با یانی معاصریم.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 18 Thumb down 0

 10. Mostafa می‌گوید:

  یادش به خیر دو سال پیش بود…….داشتم تو اینترنت دنبال مطالب یانی می گشتم یه دفه یه چیزی دیدم که نوشته بود:
  کنسرت بزرگ یانی در مکزیک به همراه ۴ خواننده ی جوان….
  منم که اونجا بچه تر بودم و هچنین جو گیر تر!!!!!

  و وقتی پا شدم که پول کافی نتو حساب کنم اصلا حواسم به اطراف نبود……آخرشم نفهمیدم چقد بهش پول دادم… تنها چیزی که اونجا توی ذهنم بود این بود: من باید این کنسرتو گیر بیارم!

  تا اون موقع خیلی از کارهای یانی رو داشتم ولی خیلی سخت گیر اوورده بودم…….

  خلاااااااصه… به داداشم گفتم ت سبزوار گیر نمیاد این دفعه رفتی تهران گیرش بیار…. داداشم: من حالا حالا ها هستم فعلا کارام تو تهران لغوه! می گم دوستم بیاره!

  و یه شب زمستونی که داشتم ظرفمو می شستم و اصلا حوصله نداشتم داداشم رسید و ساک فوتبالشو گذاش جلوم گفت یه خبر خوب…..
  گفتم چیه؟ بعد از تو کیفش کنسرت آکاپولکو رو در اوورد و من یه یک ساعتی تقریبا نفس کشیدنو فراموش کردم #58#41#41

  کنسرت آکپولکو تاثیرات عمیقی روی زندگیم گذاشت که هنوزم هست!

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 4 Thumb down 0

Add Comment Registerپاسخ دهید