دروغ پردازی گسترده سایت موسیقی ما – به نام یانی ، به کام …

شکی نیست که یانی در ایران طرفداران میلیونی دارد و همچنین در اینکه این طرفداران میلیونی با همه وجود خواهان اجرای یانی و گروه حرفه ای او در کشور خود ، یعنی ایران عزیز میباشند ، تردیدی نیست. اساسا وجود این سایت، که مدیران آن را بخش کوچکی از این طرفداران میلیونی انتخاب کردند، در راستای نیل به این مهم میباشد. متاسفانه در روزهای اخیر، خصوصا از زمان شروع تور آسیا و اروپای شرقی یانی، شاهد آن هستیم که عده ای سودجو از عشق ایرانیان به یانی سوء استفاده کرده و اخبار خلاف واقعیت را به طور گسترده منتشر میکنند. متاسفانه عده ای دیگری که خود را طرفدار یانی می خوانند به طور پیوسته در سایت یا سایتهای مرتبط با خود ، از روی سادگی و ساده لوحی با این افراد سودجو همراهی کرده و در قبال ما و اهداف این سایت به طور مکرر موضع گیری میکنند. ما تا کنون در قبال همه آنها سکوت کردیم و سعی کردیم به جای آنکه انرژی خود را صرف بحث با آنان کنیم، به کارهای مهم تر بپردازیم که به لطف خدا و با پشتیبانی شما که همیشه و در همه شرایط در کنار ما بودید، نتیجه آنها را در تور اخیر یانی (در فریاد های ایران،ایران در کنسرت ارمنستان و از همه مهمتر دیدار رسمی نماینده فن کلاب با یانی و مدیرانش) به وضوح دیدید و نتایج بهتر و جزئیات دقیقتر را در آینده نزدیک خواهید دید. اما اخیرا خبری خلاف واقع در سایت موسیقی ما ( که این چند وقته به منبع خبری این عده ساده لوح که خود را طرفدار یانی میخوانند تبدیل شده ) منتشر شد که ما به عنوان نماینده رسمی یانی در ایران نه می توانیم و نه اجازه داریم که در قبال آن سکوت کنیم.

 سایت موسیقی ما که متاسفانه سابقه خوبی در انتشار اخبار ندارد و بارها اخبار را بدون اطلاع از صحت و سقم آن منتشر کرده، پیشتر نیز در خبری اعلام کرده بود که رهبر میهمان ارکسر سمفونیک تهران، استاد شهرداد روحانی، طبق گفتگو با خبرنگار آنها، برای اعتراض به مسائل حقوقی اعضای ارکسر سمفونیک تهران، ایران را برای همیشه ترک کرده است (که این خبر مورد استناد دوستان ساده لوحمان نیز قرار گرفت تا به وسیله آن به اهداف این سایت حمله کنند و تلاش برای آوردن یانی به ایران را بیهوده بخوانند). این سایت عینا در خبر خود آورده است : ” تا بالاخره خبر رسید که شهرداد روحانی در اعتراض به عدم پرداخت حقوق شش ماه اخیر نوازنده‌ها ارکستر سمفونیک و ناراحتی از برخی برخورد‌های غیر حرفه‌ای ، عطای کار کردن در ایران را به لقایش بخشیده و برای همیشه از ایران رفته است.” ( مراجعه کنید به اینجا ) . همچنین در خبر دیگری که به مصاحبه با بابک رضایی ، مدیریت انجمن موسیقی ایران پرداخته است، در پاسخ به بابک رضایی که گفته بود استاد روحانی بدون هیچ گونه دلخوری ایران را ترک کرده است آورده است : ولی ما ایمیل خصوصی ایشان را داشتیم و در ارتباطی که توانستیم با ایشان برقرار کنیم، نظر ایشان تقریبا خلاف صحبت‌های شما بود! (مراجعه کنید به اینجا ). بعدها در پایگاه اطلاع رسانی موسیقی ایران “نای” که وابسته به انجمن موسیقی ایران میباشد در خبری که میتوانید متن کامل آن را در اینجا مشاهده نمایید تکذیبه مفصلی از استاد شهرداد روحانی منتشر شد که در بخشی از آن آمده است ” من وقتی خبردار شدم مطلبی به نقل از من منتشر شده که در آن ادعا شده است با من از طریق ایمیل در تماس بوده‌اند بسیار تعجب کردم. نمی‌دانم چطور شخصی چنین ادعایی کرده است؟ من این گفتگو را تکذیب می کنم و با قطعیت تمام می‌گویم بعد از ترک ایران تا امروز، هیچ خبرنگاری نه با ایمیل، نه با تلفن و نه با هیچ وسیله ارتباطی دیگری با من تماس نداشته و چنین گفتگویی صورت نگرفته است.
وی همچنین تصریح کرد: من همانطور که قبلا هم گفته بودم همیشه با جان و دل برای موسیقی کشورم کار خواهم کرد و هر وقت دست اندرکاران ارکستر سمفونیک تهران یا انجمن موسیقی از من بخواهند حاضرم برای انجام کار به ایران بیایم. حتی اگر شرایط هم ایده آل نباشد باز هم دوست دارم برای موسیقی کشور عزیزم ایران قدمی بردارم… “.

تقریبا ۲ ماه پیش بود که بعد از کنسرت یانی در ارمنستان خبر دیدار یانی با فرزاد فرزین و رهبر ارکستر و آهنگساز او آقای عباس لطیفی در سایت موسیقی ما قرار گرفت ( و ما هم به نقل از این سایت، این خبر را منتشر نمودیم، مراجعه کنید به اینجا ).در این خبر عینا آمده بود که ” جالب آنجا بود که یانی به شدت علاقمند به برگزاری کنسرت در ایران است و حتی برخی رایزنی‌ها هم برای این اتفاق انجام شده بود ولی از قرار به دلایلی این اتفاق صورت نگرفته.” این سایت همچنین در ادامه این خبر آورده است که ” لطیفی قرار است ظرف یکی دو ماه اخیر کنسرت بزرگی را در ایران برگزار کند و در آن مشهور‌ترین قطعات جهانی یانی را به اجرا در آورد. “مشخص است که این اظهار عباس لطیفی مبتنی بر برگزاری کنسرت یانی در ایران، کاملا خلاف واقع میباشد و صرفا جنبه تبلیغاتی برای کنسرتی که قرار است به صورت غیر مجاز با آهنگ های یانی برگزار کند دارد. لطیفی و سایت موسیقی ما سعی دارند تا با بیان این جملات، این مطلب را در ذهن مخاطب القا کنند که امکان حضور یانی در ایران برای برگزاری کنسرت وجود ندارد، پس تنها راه شنیدن موسیقی یانی در ایران، کنسرت لطیفی است. البته انجمن رسمی هواداران یانی در ایران Yanni IFC)) به عنوان نماینده رسمی یانی در ایران، اعلام میدارد که طبق مذاکراتی که هم در جریان دیدار نماینده Yanni IFC با یانی و مدیرانش انجام گرفت (که به زودی فیلم های آن منتشر خواهد شد) و هم در صحبتی که از طریق ایمیل با مدیران یانی داشتیم، تا کنون هیچ درخواستی برای برگزاری کنسرت یانی در ایران، از طرف یانی یا گروه و مدیران برنامه های او نشده است و خبر فوق صحت ندارد.

دروغ پردازی لطیفی و سایت موسیقی ما به عنوان منتشر کننده اصلی این اخبار به اینجا ختم نشده و در خبری که به تازگی در این سایت منتشر شده است، صحبت از برگزاری کنسرت لطیفی با آهنگهای یانی در چند روز آینده به میان آورده است. در این خبر آمده است : “لطیفی درپاسخ به اینکه آیا برای این اجرا با یانی وارد صحبت شده یا نه، به خبرنگار سایت موسیقی ما گفت: اتفاقا در یکی از‌‌ همان کنسرت‌هایی که ایشان در خارج از ایران داشتند من با مدیر برنامه‌های ایشان صحبت کردم. جالب بود. نوازنده درام ارکستر یانی که روز‌ها را با هم سپری می‌کردیم، گفت که شنیدیم در ایران یک نفر هست که قرار است کارهای یانی در ایران اجرا کند. وقتی گفتم این یک نفر من هستم، خیلی خندیدند. چون مدتی یا هم بودیم و آن‌ها نمی‌دانستند که من نوازنده و آهنگساز هستم. بلکه فکر می‌کردند من یکی از طرفداران آقای یانی هستم.

وی ادامه داد: این پیشنهاد من با استقبال خوبی از سوی آن‌ها و نیز خود یانی مواجه شد. در ابتدا قرار گذاشتیم که آقای یانی هم در این اجرا حضور داشته باشد و بتواند اجرای ما را از نزدیک ببیند. اما به گفته مدیر برنامه‌های ایشان، وی این روز‌ها در تور اروپایی خود به سر می‌برد و قرار است در اروپا کنسرت‌های خود را برای علاقه مندانش ادامه بدهد.

لطیفی همچنین خاطر نشان کرد: ممکن است در آینده آقای یانی به ایران بیایند و در اجراهای بعدی حداقل از گروه دیداری داشته باشند ولی فعلا امکان حضور ایشان در ایران وجود ندارد.

مدیر برنامه‌های این هنرمند اعلام کرده که یانی خیلی دوست دارد از نزدیک اجرای ایرانی علاقه مندان به آثار خود در ایران را ببیند و از اینکه در ایران او را می‌شناسند، اظهار خوشحالی کرده است. ”

خلاف واقع بودن خبر بالا نه تنها برای همه طرفداران یانی کاملا مشخص است ، بلکه هر کسی که این چند وقت اخبار یانی را دنبال میکند میداند که :

اولا دیدار لطیفی با یانی و گروهش، همان طور که در خبر بالا هم ذکر شده در جریان یکی از کنسرتهای یانی، که همان کنسرت ارمنستان میباشد انجام شده. مدت حضور یانی در ارمنستان به قدری نبود که لطیفی ادعا میکند با چارلی آدامز روزها سپری کرده و او در یک صحبت خودمانی به لطیفی گفته شنیده است کسی در ایران قرار است آهنگ های یانی را اجرا کند.تازه این بماند که معلوم نیست زمانی که طرفداران میلیونی یانی در ایران از اجرای آهنگهای یانی در کشورشان توسط فرد دیگری تا قبل از این خبر اطلاع نداشتند ، چطور ممکن است چارلی آدامز که در آمریکا و آن سوی دنیا زندگی میکند و به طور مداوم با یانی به کشورها و شهرهای مختلف جهت برگزاری کنسرت در سفر است و به طور قطع وقت پرس و جو و دنبال کردن خبرها را ندارد این خبر را شنیده باشد !

ثانیا یانی نه در زمان دیدار لطیفی و نه بعد از آن در اروپا هیچ تور و کنسرتی نداشته و نخواهد داشت و تنها قبل از این بوده است که یانی در دوشهر اروپا به اجرای برنامه پرداخته بود. یانی در آن زمان مشغول برگزاری کنسرت در آسیا بود و بعد از آن هم به پورتوریکو خواهد رفت که در آمریکای جنوبی است و در تور جدیدی که در سال ۲۰۱۲ اجرا خواهد شد در شهرهای آمریکای شمالی برنامه اجرا میکند و در هیچ کدام از این اجراها اسمی از اروپا و شهرهای اروپایی به چشم نمیخورد.

مورد سوم و از همه مهم تر اینکه لطیفی ارتباط خود را با مدیران یانی بسیار صمیمی مطرح میکند و ادعا میکند آنها از برگزار کنسرتی با آهنگ های یانی در ایران بسیار استقبال کرده اند تا جایی که حتی قبول کرده اند خود یانی در این کنسرت ها حضور داشته باشد ، اما به دلیل اینکه یانی در تور اروپا بوده (!!!) منصرف شده اند اما اظهار علاقه کردند که اجرای آهنگهای یانی توسط لطیفی را ببینند. گروه Yanni IFC به محض اینکه خبر فوق را در سایت مذکور مشاهده کرد با مدیران برنامه های یانی تماس گرفته و موارد بیان شده را با آنان در میان گذاشته و ادعاهای لطیفی را مطرح کردیم و صحت امر را جویا شدیم و از آنها پرسیدیم که آیا لطیفی در مورد این اجرا با آنها صحبت کرده یا خیر، مدیران یانی اعلام کردند که اصلا از این اجرا و هیچ کدام از ادعاهای لطیفی خبر ندارند و با آنها آشنا نیستند. گروه یانی ضمن تشکر از گروه Yanni IFC بابت اینکه این خبر را به اطلاع آنان رساندند بیان کردند که حتما این موضوع را در آینده با جدیت پیگیری خواهند کرد.

لطیفی و سایت موسیقی ما، در خبر اول ( دیدار با یانی در ارمنستان ) همان طور که گفته شد قصد دارند این طور به مخاطب القا کنند که امکان اجرای آهنگ های یانی در ایران فقط توسط لطیفی امکان پذیر است و در خبر دوم ( که به تازگی اعلام شده ) اجرای لطیفی را مورد تایید یانی و مدیر برنامه هایش می خوانند .جالب اینجاست که در پوسترهای تبلیغاتی سایت موسیقی ما، که در زیر نیز آمده است، علاوه بر اینکه حرکت دست عباس لطیفی تقلید آشکار از حرکت دست معروف یانی در پوسترهای تور اخیر میباشد،  نوشته شده : ” اجرای موسیقی یانـــــــــــــــــــی – به همراه ارکستر بزرگ به رهبری عباس لطیفی “. سازندگان این پوستر به طور هوشمندانه ای اولا عبارت اجرای موسیقی یانی و به ویژه کلمه یانی را به صورت بزرگ و برجسته نوشته اند و ثانیا برای عباس لطیفی از لفظ ” به همراه ” استفاده کرده اند که در مجموع باعث میشود در ذهن افراد تلقی شود که این کنسرت، کنسرت یانی است که به همراهی ارکستری که عباس لطیفی رهبری آن را بر عهده دارد برگزار میشود (کما اینکه بسیاری از سایتها و وبلاگهای شخصی به اشتباه خبر اجرای کنسرت توسط یانی در ایران را منتشر کرده اند ). درحالی که میبایست حداقل از عبارت “اجرای موسیقی یانی، توسط ارکستر بزرگ به رهبری عباس لطیفی” استفاده میکردند و این هم یک دلیل بر دروغ پردازی این شخص و این سایت و کلاه برداری آنان میباشد که میخواهند از علاقه میلیونها ایرانی به یانی و از نام بزرگ او سوء استفاده کرده و به کسب درآمد بپردازند. عجیب اینجاست که چگونه مسئولین ارشاد، اجازه برگزاری چنین کنسرتی که نقض آشکار حقوق مولف اثر، که حقی شرعی و انسانی می باشد را داده اند.

درپایان ، اولا امیدواریم که مسئولین انجام این عمل غیر انسانی و غیرشرعی ، فعالیت خود را متوقف نموده و برای حفظ آبروی ایرانیان در مجامع بین المللی هم که شده (به دلیل اینکه یانی یک هنرمندی بین المللی است و این خبر بازتاب خوبی در دنیا نخواهد داشت ) از برگزاری چنین عملی جلوگیری نمایند. ثانیا از سایت موسیقی ما این انتظار را داریم مطابق با اصول حرفه ای رسانه ای عمل نموده و اخبار کذب و ضد و نقیضی که در این باره منتشر کرده اصلاح نموده و جوابیه ما را به عنوان نماینده رسمی یانی در ایران منتشر نماید. همچنین گروه Yanni IFC به عنوان نماینده رسمی یانی در ایران این موضوع را با جدیت پیگیری خواهد کرد و آماده دریافت توضیحات و شفاف سازی از مسئولین، عباس لطیفی و سایت موسیقی ما خواهیم بود.

ویژه سجاد ۷۴ دیدگاه

74 پاسخ به دروغ پردازی گسترده سایت موسیقی ما – به نام یانی ، به کام …

 1. hosein30 می‌گوید:

  من نمیخوام این اقارو بکوبم …فقط این سوالو ازش دارم که کی همچین چیزی خواسته بود؟
  ما میخواستیم یانی رو ببینیم نه یه م…ن که فکر میکنه مردم از تقلید و ادا درآوردنش لذت می برن!
  شایدم به خاطر این بوده که این اقا و گروهش تو ایران از بقیه نوازنده ها حرفه ای ترن!!!!!!!!!!!!!!!!

  Like or Dislike: Thumb up 1 Thumb down 0

 2. حمیدرضا(Major Manager) می‌گوید:

  ببینید دوستان ، مهمترین و اصلی ترین مسئله که همه ی ما رو ناراحت کرده ، این هست : ایشون گفتن که با تیم یانی هماهنگ کرده و با شخص خود یانی صحبت کرده . با صحبتهایی که ما با تیم یانی داشتیم ، فهمیدیم که کاملا این موضوع دروغ هست. حتی تیم یانی به ما گفتند که بررسی میکنند که آیا با یانی شخصا صحبت کردند که باز هم به ما اطلاع دادن که یانی همچین شخصی رو نمیشناسه و هیچ صحبتی در این مورد نشده.
  برای ما که فن کلاب رسمی یانی در ایران هستیم سخت هست که توی ایران شخصی مدعی شود که با یانی در ارتباط بوده و از این موضوع، سوءاستفاده کند و بعد بفهمیم که دروغ گفته است.
  باید عادت زشت دروغ گویی را همه ترک کنیم و اسم ایرانی را پرافتخار نگه داریم. #58#120

  Like or Dislike: Thumb up 1 Thumb down 0

 3. Hossein می‌گوید:

  با سلام به دوستان عزیزم
  در پاسخ به بعضی از طرفدارای این حرکت شرم آور باید گفت که هر هنرمند اثر و سبک و شناسنامه خاص خودشو یدک میکشه.ایشون اگه خیلی دوست داشت معروفتر بشه باید تلاش بیشتری میکرد و با سبک و سیاق خودش چهره میشد.نه اینکه یه کپی کامل از رفتار و حرکات یک چهره جهانی رو در ملاء عام به تصویر بکشه.منم یک نوازنده هستم و عاشق کارهای بی نظیر یانی.پس منم یه گروه ارکستر جمع کنم و یه کنسرت قشنگ وسط تخت جمشید با آهنگای یانی اجرا کنم دیگه…؟بعد بگید ما با فرهنگ ترین مردم دنیا هستیم.
  من از شما خواهش میکنم این قضیه رو یه جوری جمع کنید تا آبرومون بیشتر نره.

  Like or Dislike: Thumb up 0 Thumb down 0

 4. محمد حکیمی می‌گوید:

  بیچاره چقدر حقیره………. فقط همینو میشه گفت.

  Like or Dislike: Thumb up 1 Thumb down 0

 5. POURIA GHELICHKHANI می‌گوید:

  bacheha man aslan kari be in yaroo nadaram. vali ye khaste nabashid bayad be oon navazandehaye zehi begim, ke kareshun faghat navazandegie va bitarafane va ba eshgh faghat saz mazanan va kari be kolahbardarie latifi va amsale oon nadaran.zende bad#94#58#41#94yanni

  Like or Dislike: Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Behnam می‌گوید:

  با سلام و خسته نباشید خدمت تمام مدیران سایت…
  خواستم بدونم آیا از طرف یانی(شخص یانی، سایت یانی، اعضای گروه) واکنشی نسبت به کنسرت اخیر آقای لطیفی داده شده یا نه؟#58#45#63

  Like or Dislike: Thumb up 0 Thumb down 0

  • سجاد(Co-Manager) می‌گوید:

   در حال حاضر واکنش خاصی انجام نشده. فقط گفتن که این موضوع رو پیگیری خواهند کرد و هر گونه هماهنگی و صحبتهای مضحکی که به نقل از یانی، مدیران و نوازنده ها گفته شده رو تکذیب کردن. قضیه چیزی بیشتر از یک ملاقات ساده و عکس نبود. حتی در نامه گفته بودن که با ایرانی های زیادی ملاقات کردن. یعنی این که این آقا هم مثل خیلی های دیگه…

   Like or Dislike: Thumb up 0 Thumb down 0

 7. kitaro می‌گوید:

  آدم احمقیه … خیلی احمق
  چرا … ؟
  .
  .
  .
  .
  چون هنوز نمیدونه یانی هر طرفش ۳ تا کیبرد میشه نه ۲ تا … تازه هیچ موقع استند کیبردش تا این حد ضایع نمیشه …
  با این کار یانی بزرگتر از همیشه شد برای من #58#100

  Like or Dislike: Thumb up 1 Thumb down 0

  • ramin می‌گوید:

   اصلا مسئله این نیست که کیبردش چه جوریه و این حرفا …
   به فرض که دقیقا همون کیبرد های یانی و با همون کیفیت رو میگذاشت هم کارش یه تقلید بیجا و کودکانه بود و مسئله اصلی این هست و نفس این عمل زشت است … اگر یه ریزه طرز فکرش حرفه ای بود هیچ وقت این کار رو نمیکرد .

   Like or Dislike: Thumb up 1 Thumb down 0

 8. hooti می‌گوید:

  البته خداوکیلی این شبه موسیقیدان خیلی تقصیر نداره.
  قرار نیست که همه از انسانیت و عشق#58#120 و صلح حرف بزنند و فهیم باشند.
  یه عده ای هم باید نشون بدن که چقدر حقیر هستند و چقدر عاشق پول#91#45#40.
  دوستون دارم چون باید همه رو دوست داشته باشم.#58#41

  Like or Dislike: Thumb up 3 Thumb down 0

 9. ramin می‌گوید:

  تاسف … واقعا من فکر نمیکردم این آدم این یکی کارو انجام بده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! … یعنی مگه میشه یکی اینقدر پررو باشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!

  عکس های زیر رو ببینید:

  http://s1.picofile.com/file/7192940963/Latifi_1.jpg
  http://s1.picofile.com/file/7192941826/Latifi_2.jpg
  http://s1.picofile.com/file/7192943866/Latifi_3.jpg
  http://s2.picofile.com/file/7192944515/Latifi_4.jpg
  http://s1.picofile.com/file/7192945692/Latifi_5.jpg
  http://s2.picofile.com/file/7192946234/Latifi_6.jpg
  .
  .
  .
  .
  واقعا فکر نمیکردم این قدر پررو باشه که بیاد مثل یانی دو ردیف کیبورد بغل دستش بذاره و اداش رو در بیاره …
  گفتم حالا فوقش میخواد با حالت کلاسیک ارکستر رو رهبری کنه … واقعا نمیدونم چی بگم ……. متاسفم که ایران چنین آدم هایی رو هم داره !!!!!!!!!!!

  ایسنا هم یه سری حاشیه از این کنسرت منتشر کرده :

  -جرای گذشته همچنین با یک ساعت و نیم تاخیر آغاز شد.
  - در تصویربرداری برنامه نیز آشکارا سعی شده بود که شباهت زیادی با تصویر برداری آثار اصلی یانی ایجاد شود اما در بخش‌هایی از کار، وجود برخی ناهماهنگی‌ها، ماندن دوربین در برخی لحظات و حرکات گنگ دوربین‌ها در برخی لحظه‌ها، حاضرین را ناراحت کرد.
  - در اجرای دومین قطعه، ناگاه صحنه در بخار غلیظی پنهان شد. وجود این بخار که معمولا در اجراهای پاپ دیده می‌شود،‌ نه تنها با فضای آهنگ همخوانی نداشت بلکه باعث تعجب نوازندگان نیز شد.
  - همچنین در هنگام اجرای قطعه چهارم که بانوان همسرا بر صحنه حاضر شده بودند، میکروفن آنها خاموش بود و پس از تلاش زیاد عوامل اجرایی درست شد و در پایان لطیفی میکروفن متصل به پیانو را به آنها داد.
  ………………………………………..

  واقعا متاسفم …

  Like or Dislike: Thumb up 0 Thumb down 0

Add Comment Registerپاسخ دهید